Jump to content

19 Cracovia Maraton

Helena
   (0 reviews)
Upcoming Runs

Event details

19. Cracovia Maraton zaplanowany jest na 24 kwietnia 2022 roku.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.

 

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m jest zwieńczeniem dwudniowego święta biegania w Krakowie.

W trakcie weekendu maratońskiego (w sobotę) organizowane są m.in.: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński).

Przy okazji krakowskiego maratonu, w sobotę organizowany jest także Bieg Nocny na 10 km, a od 2018 roku jego uczestnicy startują i finiszują w tym samym miejscu, co maratończycy – na Rynku Głównym.

Ponadto, w przeddzień zmagań maratończyków odbywają się specjalne zawody dla najmłodszych miłośników biegania – w ramach Mini Mini Cracovia Maraton.

https://cracoviamaraton.pl/


User Feedback

Create an account or sign in to leave a review

You need to be a member in order to leave a review

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

There are no reviews to display.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.